Jak powstają PRZENOŚNIKI I TRANSPORTERY przemysłowe? – Fabryki w Polsce
Transportery, są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych, praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Dostęp do systemowych podzespołów i odpowiednich komponentów pozwala na dowolną konfigurację urządzenia, dopasowaną do charakterystyki produkcji w danym zakładzie.
Dziś zobaczymy w jaki sposób transportery są produkowane. W tym celu odwiedziliśmy polskiego producenta, firmę Movlink.
Firma Movlink produkuje przenośniki taśmowe proste, taśmowe łamane w kształcie litery L oraz taśmowe w kształcie litery Z. Dodatkowo produkujemy przenośniki rolkowe grawitacyjne oraz przenośniki rolkowe napędzane.
Przenośnik zazwyczaj stanowi część całej linii produkcyjnej w zakładzie. Jego projekt trzeba zatem dostosować do urządzenia, z którym będzie on współpracować. Inżynierowie muszą wziąć pod uwagę najważniejsze parametry.
Istotnymi parametrami przy doborze przenośników są: długość, szerokość, obciążenie, odległość pokonanej trasy oraz złożoność układów sterowania.
Powstaje projekt całego urządzenia. Przygotowywane są także programy dla maszyn obróbczych, na których będą produkowane poszczególne komponenty, z których przenośnik będzie się składać.
Przechodzimy zatem do działu produkcji. Zaczynamy od elementów, z których zbudowana zostanie konstrukcja urządzenia. Powstają one z profili aluminiowych, których obróbka odbywa się na specjalistycznej linii. Tutaj wykonywane otwory, podcięcia i podfrezowania pod różnego rodzaju łączniki systemowe.
Dalej w strefie cięcia profil docinany jest na założone długości. Na gotowe elementy operator nakleja etykiety, w celu łatwego zidentyfikowania. Będzie to niezwykle pomocne podczas montażu konstrukcji urządzenia.
W centrum frezarskim z kolei przygotowywane są kształtowniki stalowe. Posłużą m.in. do wykonania obrotnic, transferów, czy przenośników do palet, które stosuje się do obciążeń sięgających 1000 kg dla każdej palety.
Tutaj z kolei widzimy jak cięte są blachy podkładowe pod pas transportowy.
Przejdźmy do maszyn obróbczych CNC. W centrum tokarskim obrabiane są elementy obrotowe. Najczęściej elementy przeniesienia napędu, koła łańcuchowe, wały napędowe, rolki dociskowe.
Tutaj powstaje rolka napędowa. A tutaj przygotowywane są rolki transportujące do przenośnika rolkowego. Wyprodukowane komponenty są znakowane za pomocą znakowarki laserowej.
Część komponentów pobierana jest z magazynu. Spory ich zapas pozwala na szybką realizację zlecenia.
Teraz można już przejść do prac montażowych. Najpierw z odpowiednio przygotowanych profili aluminiowych składany jest stelaż dolny transportera. Następnie zakładana jest taśma transportowa, dokręcane są rolki napinające i bandy prowadzące.
Dla tych przenośników dedykowane są standardowe skrzynki sterownicze, produkowane również na miejscu w zakładzie.
W przypadku błyskawicznych zleceń – przenośnik z profili aluminiowych może zostać zrealizowany nawet w ciągu 24 godzin.
Movlink produkuje całe spectrum typów rolek transportowych dla służb utrzymania ruchu, producentów maszyn i firm świadczących usługi serwisowania maszyn dla zakładów przemysłowych. Produkowane są również przenośniki taśmowe stosowane do transportu komponentów w w antresolach magazynowych.
—
Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ
Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.
A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.
Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
—
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak powstają profile stalowe? – Fabryki w Polsce
Jak powstają druty i liny? – Fabryki w Polsce
Pobrane z Mediów Serwis Maszyn Warszawa, Naprawa Maszyn Warszawa, Naprawa dźwigów i sterowników do urządzeń dźwigowych, Naprawa wyciągników, Naprawa maszyna do wyciągania drzew, Naprawa, regeneracja, konserwacja wciągników i wciągarek. Nasza oferta to szeroki wybór serwisu i naprawy wciągników i wciagarek – ręcznych i elektrycznych, linowych.