Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

destylator pot still zimne palceZapraszamy do naszego sklepu w Pelplinie ul. Wybickiego 8 obok targowiska miejskiego tel. 509600029
oraz do sklepu internetowego https://www.sklep.sklepyhobby.pl
https://www.facebook.com/sklepyhobby/

Destylator Pot-Still zimne palce z grzałką elektryczną

https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja/1572-destylator-elektryczny-zimne-palce-keg-30l-pot-still.html

Za pomocą tego destylatora można otrzymać alkohol w granicach 90% przez długi czas destylacji. Umożliwia ona też dość dokładną separację przedgonów i pogonów, dzięki czemu produkt finalny będzie dobrze oczyszczony.

Refluks powoduje powrót części parowanej cieczy na wypełnienie, ciecz spływa w dół kolumny i ponownie paruje, jest to wielokrotna destylacja. Do odbioru przedostaje się nam dużo czystszy alkohol w porównaniu do zwykłego pot still-a. Wielkość powracającej cieczy na wypełnienie regulujemy przepływem wody, im większy przepływ, tym większy refluks.

Możemy podłączyć chłodzenie w dwóch konfiguracjach, dzięki czemu mamy kontrolę wielkości powrotu cieczy na wypełnienie, tym samym mamy kontrolę nad jakością destylatu:

1. Podłączamy wodę najpierw do chłodnicy, jej wyjście łączymy z wejściem refluksu, na wyjściu refluksu odprowadzamy wodę do ścieków.

2. Osobno podłączamy chłodnicę i osobno refluks

Dołączony do zestawu termometr elektroniczny służy do pomiaru temperatury oparów na szczycie kolumny. Temperatura powinna ustabilizować się w granicach 78-80 stopni i w tym przedziale temperatur destylat będzie najczystszy.

Termometr na Kegu daje nam informację ile jeszcze zostało alkoholu w destylowanym nastawie, im temperatura jest wyższa, tym mniej jest alkoholu, a więcej wody.

Dzięki refluksowi w postaci zimnych palców możemy otrzymać znacznie czystszy alkohol o wyższej mocy niż na zwykłym destylatorze. Dół kolumny możemy wypełnić np. zmywakami dostępnymi w naszej ofercie i będziemy mieli sprzęt który ma zalety kolumny – wielokrotna destylacja i zwykłego pot-still-a – specyficzny smak i zapach alkoholu. Polecamy szczególnie do wytwarzania tzw. smakówek: calvadosa, śliwowicy, gin-u, whisky itp.

Cechy:

łatwa w obsłudze, bezpieczna w użytkowaniu

trwała i niezawodna

prosta konstrukcja

estetyczny wygląd

złożenie i rozłożenie zestawu zajmuje klilka minut

Specyfikacja:

kolumna z 3 zimnymi palcami o wysokości 50cm fi 48,3mm

chłodnica zrobiona z 3m spirali

dwa odstojniki

materiał wykonania – stal kwasoodporna spawana metodą TIG

refluks wewnętrzny

grzanie – 1x 1400W, 1x 2000W

keg 30L

wysokość całego zestawu 90cm

gwarancja 24 miesiące

Skład zestawu:

Kolumna o wysokości 50cm

Pojemnik 30L z zaworem spustowym

Termometry w pojemniku i na szczycie kolumny

Zestaw węzy do podłączenia wody i odbioru

Oring uszczelniający połączenie kolumny z pojemnikiem

Instrukcja obsługi

GRATIS: do każdej kolumny dodajemy gratis 2 zmywaki 40g jako wypełnienie

Istnieje możliwość zmiany konfiguracji – keg 50L, wyższa kolumna o 30cm, dodatkowe wypełnienie.

Uwaga: Zgodnie z polskim prawem zabroniona jest destylacja bezpośrednio po fermentacji, dlatego możemy destylować tylko alkohol kupiony wcześniej w sklepie monopolowym odpowiednio rozcieńczony i ewentualnie poddany modyfikacjom smakowym np. maceracja owoców jałowca w celu uzyskania innej wódki smakowej.

Destylator możemy też używać do destylacji wody oraz olejków eterycznych.

Pobrane z Mediów Dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Warsaw Machine Service – Anglojęzyczny mechanik. Warszawa, Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, a także ich konserwacja i naprawa mieszczą się w tej kategorii. Wykonywanie rutynowej konserwacji narzędzia służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych. Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym.

Dodaj komentarz

Zadzwoń