Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Instrukcja konserwacji ekspresów NIVONADbanie o ekspres jest ważne z dwóch powodów. Po pierwsze – dla dobrego smaku kawy, po drugie – dla bezawaryjnej pracy urządzenia. Twój ekspres NIVONA poinformuje Cię o konieczności przeprowadzenia czynności dotyczących czyszczenia i konserwacji.

Procesy konserwacji ekspresów Nivona:
1. Płukanie spieniacza mleka
Po przygotowaniu kawy mlecznej, na wyświetlaczu pojawi się komunikat „Przepłucz spieniacz”. Jeśli będziemy przygotowywać kolejne kawy mleczne, możemy proces płukania spieniacza przeprowadzić po zakończeniu przygotowywania kaw. Ekspresy Nivona serii 7, 8 9 i 10 mają funkcję automatycznego płukania gorącą wodą i parą, co zapewnia czystość, higienę i doskonałe funkcjonowanie. W seriach 5 i 6 płukanie spieniacza jest manualne.
2. Czyszczenie bloku zaparzającego i wnętrza ekspresu
Co najmniej raz w tygodniu powinniśmy wyciągnąć blok zaparzający [przy wyłączonym ekspresie], by umyć go pod bieżącą wodą. UWAGA! Do mycia bloku nie używamy detergentów.
3. Czyszczenie ekspresu
Regularne czyszczenie ekspresu zapewnia jego ochronę i utrzymuje pełnię aromatu kawy. Gdy urządzenie musi zostać oczyszczone, na wyświetlaczu pojawi się informacja „Proszę czyścić” w modelach serii 5 i 6 pojawi się ikona S11 [grafika]. Do przeprowadzenia procesu czyszczenia niezbędne jest użycie tabletki czyszczącej NIRT 701 https://www.nivona.com/pl/akcesoria/tabletki-czyszczace-nirt-701/, która usuwa zanieczyszczenia, takie jak osad z kawy i lipidy.
4. Odkamienianie ekspresu
Do przeprowadzenia procesu odkamieniania niezbędne jest użycie płynu do odkamieniania NIRK 703 https://www.nivona.com/pl/akcesoria/specjalny-srodek-do-odkamieniania-nirk-703/ Regularne odkamienianie ekspresu zapewnia jego ochronę i wydłuża czas eksploatacji. Gdy urządzenie musi zostać odkamienione, na wyświetlaczu pojawi się informacja „Proszę odkamienić” lub w modelach serii 5 i 6 symbol S7 [grafika]. Przed rozpoczęciem procesu odkamieniania koniecznie wyjmij filtr z pojemnika na wodę. Postępuj zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu.
5. Czyszczenie spieniacza mleka
Regularne czyszczenie dyszy spieczniacza zapewni pyszną mleczną piankę w kawach mlecznych, a także umożliwi drożność tego elementu. Gdy spieniacz musi zostać wyczyszczony, na wyświetlaczu pojawi się informacja „Wyczyść spieniacz”. Do tego procesu wykorzystujemy płyn czyszczący, który skutecznie usuwa osady mleczne NICC 705 https://www.nivona.com/pl/akcesoria/koncentrat-do-czyszczenia-w-plynie-nicc-705/
6. Wymiana filtra
Regularnie wymieniaj filtr wody w ekspresie. Filtr Claris NIRF 700 https://www.nivona.com/pl/akcesoria/filtr-do-wody-claris-nirf-700/ poprawia smak wody oraz chroni ekspres przed nadmiernym zakamienianiem. Po przefiltrowaniu ok. 50 l wody, filtr traci swoje właściwości. Gdy w urządzeniu należy wymienić filtr, na wyświetlaczu ukażę się informacja „Wymienić filtr”. W ekspresach serii 5 i 6 będzie to symbol S6.

Życzymy samych wyśmienitych kaw!
Zespół Nivona

Pobrane z Mediów W ofercie naprawy sprzętu dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Naprawa Adblue w Koparkach. maszynach budowlanych, serwis sprzętu w Warszawie AGD – Anglojęzyczny mechanik.
w mieście Warszawa.

Serwisujemy Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, auta elektryczne, koparki, spycharki, walce, maszyny budowlane konserwacja i naprawa sprzętu w Warszawie, mechanicy mieszczą się w naszej kategorii naprawy sprzętu budowlanego. Wykonywanie rutynowej konserwacji sprzętu ogrodowego służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych też jest świadczona w naszej firmie.

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, wind, elektryki, mechaniki siłowej, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym systemów i maszyn wspomagania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń