Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Jak lutować elementy przewlekane THT – naprawa płyty głównej sprzętu medycznego NuAireW tym filmie pokażę jak lutować elementy przewlekane – czyli montaż przewlekany THT (ang. Through-Hole Technology). Montaż przewlekany, czyli po prostu wszystkie elementy mają elektrody, które przekładamy przez przelotki i lutujemy od drugiej strony płyty PCB, jak na przykład rezystory, tranzystory, układy scalone w obudowie np. DIP, kondensatory ceramiczne jak i elektrolityczne.
Dzisiejszy film będzie praktyczną pogawędką na przykładzie naprawy płyty głównej do szpitalnego sprzętu laboratoryjnego NuAire Inc. i montażu nowych elementów elektronicznych.

Poruszę zagadnienie odnośnie techniki lutowania z uzyskaniem pełnego przetopu lutowia przez przelotkę i uzyskania podwójnego lutu, który zapewnia większą odporność elementu na wibracje – na przykładzie elektroniki serwisowanej np. na statki, gdzie wibracje silnika niosą się po całym kadłubie i z czasem mogą powodować „zimne luty” ze względu na wibracje elementu na płycie PCB (printed circuit board – czyli elektroniczny obwód drukowany).

W użyciu oczywiście mój stary Weller PU81 z rączkami LR-21 i grotem ET-KN oraz WSP80 z cienkim grotem, którego nazwy nie pamiętam 😉

Przez chwilę pojawi się tester elementów EZM328, który znacznie ułatwia pracę podczas pomiarów parametrów części elektronicznych jak np. tranzystory, kondensatory, diody (nawet Zenera o niskim napięciu Zenera).

Pokażę też jak podłączyć niepewne urządzenie po naprawie, tak aby nie spalić nowych elementów jak np. tranzystory lub końcówki mocy w przypadku sprzętu audio.
Potrzebny jest do tego np. halogen żarnikowy lub żarówka o mocy co najmniej 100W – tak aby zwykły prąd w szeregu nie powodował jeszcze ogrzania żarnika a co za tym idzie wzrostu jego temperatury i rozpoczęcia świecenia (bo tak w sumie działa żarówka/żarnik halogenu 🙂 ). A w przypadku zwarcia, duży prąd zwarciowy zostanie ograniczony przez żarówkę do jej mocy nominalnej, w tym przypadku do około 1,74A (400W/230V=1,74A) i cała moc (czyli prąd i napięcie) wydzieli się na żarówce i nie spowoduje strat w urządzeniu jak np. spalone kolejne elementy jak tranzystory itp.
Dzięki temu serwis płyt głównych/serwis sprzętu medycznego staje się przyjemniejszy, nawet gdy naprawa jeszcze się nie powiodła 😉

Lutowanie może być proste i przyjemne gdy wiemy co, jak i dlaczego 🙂

Zobacz mój poprzedni film o podstawach lutowania:

Playlistę napraw elektronicznych:
www.youtube.com/playlist?list=PLyKQdv07BeiSzr9yNstf_1wIdQoG1XyI6

Ogólne filmiki z elektroniką:
www.youtube.com/playlist?list=PLyKQdv07BeiQGIDc-glFRffFz0L3hdlZL

e-mail: rzezbiarz.tytus@gmail.com
Instagram: www.instagram.com/rzezbiarz.tytus

#mrAkumulator #Tytus #Rzeźbiarz

Pobrane z Mediów W ofercie naprawy sprzętu dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Naprawa Adblue w Koparkach. maszynach budowlanych, serwis sprzętu w Warszawie AGD – Anglojęzyczny mechanik.
w mieście Warszawa.

Serwisujemy Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, auta elektryczne, koparki, spycharki, walce, maszyny budowlane konserwacja i naprawa sprzętu w Warszawie, mechanicy mieszczą się w naszej kategorii naprawy sprzętu budowlanego. Wykonywanie rutynowej konserwacji sprzętu ogrodowego służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych też jest świadczona w naszej firmie.

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, wind, elektryki, mechaniki siłowej, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym systemów i maszyn wspomagania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń