Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Jak produkowane są obrabiarki CNC? – Fabryki w PolsceObrabiarki. Ich obecność w fabrykach jest niemal oczywistością. Dziś każda branża korzysta z ich pracy. Jeśli nie bezpośrednio, to poprzez uzywanie przedmiotów, które nie powstałyby, gdyby nie precyzyjne maszyny do obróbki.

Żeby zobaczyć w jaki sposób powstają obrabiarki, odwiedziliśmy Andrychowską Fabrykę Maszyn Defum.

Prace zaczynają się w biurze konstruktorskim, gdzie powstaje projekt maszyny.

Dalej projekt trafia do poszczególnych działów produkcji. My zaczynamy od działu obróbki skrawaniem. To między innymi na tokarkach powstają komponenty, z których zbudowana jest sama tokarka. Surowcem do produkcji jest stal. Po odcięciu fragmentu stali o odpowiedniej długości, badana jest jej twardość, a następnie rozpoczyna się toczenie zgrubne.

Tutaj widzimy, jak toczony jest jeden z najważniejszych elementów tokarki, a więc wrzeciono. To ono obraca obrabianym detalem, dlatego musi być wykonane niezwykle precyzyjnie. Po kolejnych etapach obróbki wrzeciono jest wyważane.

W tym samym czasie nawiercane są otwory w głowicy obróbczej, w której zamocowane zostaną narzędzia tokarki.

Część komponentów wykonana jest w formie odlewu żeliwnego. Tak jest m.in. z korpusem wrzeciennika oraz korpusem stanowiącym podstawę całej maszyny.

W podstawie frezowana jest m.in. powierzchnia pod prowadnice toczne, pod mocowanie wrzeciona oraz pod płytę silnika głównego.

Następnie komponenty są kontrolowane. Wymagana jest zgodność z rysunkiem technicznym. Czasami różnica kilku mikronów ma wpływ na dokładność z jaką będzie działać cała maszyna.

Po malowaniu gotowy korpus trafia do działu montażu. Tutaj prace zaczynają się od zamontowania prowadnic oraz śruby, zamieniającej ruch obrotowy silnika na ruch wzdłużny. Następnie montowany jest suport krzyżowy, pozwalający wykonywać ruchy w osi Z i osi X, a także ruchy po krzywej oraz łukowe. Na supporcie montowana jest głowica, w której zamocowane zostaną narzędzia: od noży tokarskich, przez wytaczadła, gwintowniki po narzędzia obróbki frezerskiej.

Następnie montowany jest wrzeciennik. Wykonywane są badania prostopadłości i równoległości przejazdu, a także sprawdzana jest wklęsłość tarczy. Później montowane są pozostałe komponenty i całość zamykana jest obudową. Do wrzeciona montowany jest uchwyt obróbczy. To w nim zamocowany zostanie obrabiany detal.

Na koniec wykonywane są testy sprawdzające dokładność i powtarzalność działania tokarki. Podczas testów maszyna pracuje bez przerwy przez 72 godziny.

Tokarki, a także Centra Pionowe CNC oraz nakiełczarki, produkowane w Adrychowskiej Fabryce Maszyn, trafiają do fabryk w całej Polsce. Głównymi odbiorcami są firmy z branży automotive, a także firmy z branży lotniczej.


Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.

Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak produkowane są narzędzia do obróbki skrawaniem? – Fabryki w Polsce

Pobrane z Mediów Serwis Maszyn Warszawa, Naprawa Maszyn Warszawa, Naprawa dźwigów i sterowników do urządzeń dźwigowych, Naprawa wyciągników, Naprawa maszyna do wyciągania drzew, Naprawa, regeneracja, konserwacja wciągników i wciągarek. Nasza oferta to szeroki wybór serwisu i naprawy wciągników i wciagarek – ręcznych i elektrycznych, linowych.

Dodaj komentarz

Zadzwoń