Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Jak to działa: serwis automatyki przemysłowej – Fabryki w Polsce



Przestoje w fabrykach, związane z awariami urządzeń, generują dla firm produkcyjnych poważne koszty. Wówczas każda godzina jest niezwykle cenna. Dlatego tak istotna jest sprawna naprawa, aby cała linia produkcyjna mogła jak najszybciej powrócić do działania.

Dziś zobaczymy jak przebiegają prace serwisowe. W tym celu odwiedziliśmy zakład firmy RGB Elektronika z Wrocławia.

W RGB naprawiane są urządzenia automatyki przemysłowej, w tym serwonapędy, falowniki, zasilacze, komputery przemysłowe i inne podzespoły do maszyn i robotów. My przyjrzymy się jak przebiega naprawa panelu operatorskiego robota przemysłowego.

Po przywiezienie do serwisu sprzęt wypakowywany jest w magazynie przyjęć. Żeby udokumentować stan w jakim trafił do serwisu pracownik po odpakowaniu robi zdjęcia. Oprócz tego kamery rejestrują cały proces rozpakowywania.

Następnie przygotowywane jest zlecenie naprawy i panel trafia do magazynu buforowego. Do realizacji zlecenia przydzielany technik serwisu, a także opiekun regionalny, który odpowiada za kontakt z klientem.

Na początek trzeba przeprowadzić diagnozę, ustalić co jest przyczyną awarii oraz jakie prace trzeba wykonać aby przywrócić sprzęt do poprawnego działania. Po wstępnych oględzinach urządzenie jest instalowane w specjalnym stanowisku testowym, dedykowanym dla konkretnej maszyny. Jeśli chodzi o diagnozę tego panelu uszkodzone są matryca oraz kabel przesyłowy. Zamontować trzeba także nowy przycisk bezpieczeństwa.

Opiekun informuje klienta o zakresie naprawy oraz jej koszcie. Po akceptacji technik serwisu może przystąpić do działania. Prace serwisowe zaczynają się od umycia urządzenia. Czyszczona jest obudowa. Elementy elektroniki trafiają do myjki ultradźwiękowej. Następnie umyte części są dokładnie suszone.

Wracamy na stanowisko serwisowe. Komponenty potrzebne do wykonania naprawy przywożone są z magazynu.

Technik wymienia klawiaturę, a także montuje nową matrycę. Prace serwisowe wykonywane są w kabinie laminarnej, a więc w warunkach sterylnych. Dzięki temu ograniczana jest możliwość osadzania drobnych pyłów i zanieczyszczeń, które mogłyby zakłócić pracę panelu. Dodatkowo stosowane są zabezpieczenia zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym, które może wygenerować człowiek, a co może doprowadzić do uszkodzenia części elektronicznych.

Następnie instalowany jest przycisk bezpieczeństwa. Na stanowisku obok przygotowywany jest kabel sygnałowy, który również podlega wymianie.
Tak przygotowane urządzenie ponownie trafia na stanowisko testowe. W ten sposób, jeszcze przed wysłaniem do klienta można sprawdzić czy wszystkie jego funkcje działają poprawnie.

Proces przygotowania wysyłki jest również monitorowany. Panel umieszczany jest w kartonie przy użyciu woreczków z rosnącą pianką, która dopasowuje się do jego kształtu. W ten sposób panel zabezpieczany jest przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogłyby powstać podczas transportu.

Większe urządzenia, jak na przykład silniki, pakowane są do drewnianych skrzyń.

RGB Elektronika zajmuje się m.in. naprawą podzespołów do maszyn CNC, wtryskarek, robotów przemysłowych. Każdego dnia zespół techników realizuje naprawy, dzięki którym fabryki przywracane są do działania.


Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.

Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak działa laser Kimla? – Fabryki w Polsce EXTRA
Jak działa myjnia przemysłowa? – Fabryki w Polsce EXTRA
Polskie lasery światłowodowe – Fabryki w Polsce
Jak produkowane są zautomatyzowane linie produkcyjne? – Fabryki w Polsce
Jak powstają linie montażowe? – Fabryki w Polsce

Pobrane z Mediów Serwis Maszyn Warszawa, Naprawa Maszyn Warszawa, Naprawa dźwigów i sterowników do urządzeń dźwigowych, Naprawa wyciągników, Naprawa maszyna do wyciągania drzew, Naprawa, regeneracja, konserwacja wciągników i wciągarek. Nasza oferta to szeroki wybór serwisu i naprawy wciągników i wciagarek – ręcznych i elektrycznych, linowych.

Dodaj komentarz

Zadzwoń