Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Jak zmierzyć napięcie bezpośrednio na alternatorze? Pomiar napięcia z alternatora multimetremBezpośredni pomiar napięcia na alternatorze jest bardzo ważny, by móc ocenić właściwości techniczne alternatora, czyli czy wytwarza napięcie powyżej 14V i poniżej 14,5V podczas pracy silnika.

Idealnym wynikiem pomiaru bezpośrednio na alternatorze jest 14,4V bez obciążenia dodatkowego (klimatyzacja itp.). Jednak wartość 14V przy pracującej klimatyzacji, światłach, nawiewie, radio, grzanie tylnej szyby nie jest niczym złym, chodź wskazującym, że zauważalne spadki napięcia mają miejsce, jednak jeśli nie ma potrzeby szczególnej, to do wartości minimalnej 14V nie warto nic robić przy instalacji (ładowanie akumulatora jest wystarczające), alternatorze, szczególnie gdy takie wyniki mamy w lato, przy maksymalnych obciążeniach instalacji elektrycznej auta i wysokiej temperaturze zewnętrznej.

Wynik poniżej 14V (np. 13,6V) świadczy najczęściej o potrzebie wymiany regulatora napięcia w alternatorze i lub innych elementów alternatora, spadków napięcia na klemach, przy rozruszniku (złączce wspólnej przewodu plusowego).

Można też oddać alternator do regeneracja lub kupić/pożyczyć inny na podmianę i test.

Najczęściej jednak winnym nadmiernego spadku napięcia na alternatorze jest zużyty/zepsuty regulator napięcia ze szczotkami.

Tu możesz zobaczyć, jak samodzielnie wymienić regulator napięcia w alternatorze: https://youtu.be/8EBFacBB03o

Najlepiej zawsze montować oryginalny nowy regulator napięcia w zamian starego. Z zamiennikami różnie bywa.

Jeżeli masz wiedzę, że Twój akumulator jest uszkodzony, stary, to możesz na wszelki wypadek podmienić akumulator na inny w pełni sprawny i ponownie zweryfikować pomiar, bo uszkodzony, mocno zużyty akumulator, może powodować spadek napięcia na alternatorze podobnie jak uszkodzony klemy i złącza, które nadmiernie się grzeją przez kiepski styk.

👊 SUBSKRYBUJ YOUTUBE FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
👉 WWW ► https://www.forumwiedzy.pl

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał „ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#Alternator #Napięcie #Pomiar #Multimetr #Miernik #ForumWiedzy #Auto #Samochód #Poradnik #Bosch #DelcoRemy #Delco #100A

Pobrane z Mediów W ofercie naprawy sprzętu dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Naprawa Adblue w Koparkach. maszynach budowlanych, serwis sprzętu w Warszawie AGD – Anglojęzyczny mechanik.
w mieście Warszawa.

Serwisujemy Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, auta elektryczne, koparki, spycharki, walce, maszyny budowlane konserwacja i naprawa sprzętu w Warszawie, mechanicy mieszczą się w naszej kategorii naprawy sprzętu budowlanego. Wykonywanie rutynowej konserwacji sprzętu ogrodowego służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych też jest świadczona w naszej firmie.

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, wind, elektryki, mechaniki siłowej, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym systemów i maszyn wspomagania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń