Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Test silników bieżni elektrycznych.Witam.
Dwa silniki bieżni elektrycznych, co prawda różnią się parametrami bo pierwszy większy jest na 220V a mniejszy 180V jednak co do zasady różnic nie ma. Oba silniki na prąd stały (DC) przystosowane do zasilania prądem impulsowym o zmiennym współczynniku wypełnienia (PWM).
W pierwszej części silnik większy sprawny podłączony do zasilacza rozpędza się bez problemu do prędkości odpowiedniej do napięcia zasilającego pobierając przy tym na luzie ok 160mA. Hamowanie osi silnika wywołuje adekwatny wzrost prądu pobieranego. W drugiej części filmu silnik uszkodzony podłączony do tego samego zasilacza wywołuje maksymalne obciążenie zasilacza (pulsujące, amperomierz prawdopodobnie pokaże wartość pobliską średniej) i ograniczenie napięcia zasilającego. Takie efekty są odpowiednie dla pojawienia się zwarć w silniku. Dla pewności można zdjąć szczotki i obejrzeć komutator którego powierzchnie stykowe mogą okazać się nierówne (kolor a nawet przemieszczenie). Czasami w silniku mogą zerwać się uzwojenia. W niektórych przypadkach komutator przekręcał się na osi silnika wiec drut się zrywał w niektórych miejscach. Wtedy silnik nie robi takiego przeciążenia za to obciążany mechanicznie potrafi stanąć w miejscu więc żeby ruszył trzeba go popchnąć.
Filmik zrobiony w celach dydaktycznych.
Filmik można cytować na innych stronach ze wskazaniem źródła.
Pozdrawiam.

Pobrane z Mediów W ofercie naprawy sprzętu dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Naprawa Adblue w Koparkach. maszynach budowlanych, serwis sprzętu w Warszawie AGD – Anglojęzyczny mechanik.
w mieście Warszawa.

Serwisujemy Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, auta elektryczne, koparki, spycharki, walce, maszyny budowlane konserwacja i naprawa sprzętu w Warszawie, mechanicy mieszczą się w naszej kategorii naprawy sprzętu budowlanego. Wykonywanie rutynowej konserwacji sprzętu ogrodowego służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych też jest świadczona w naszej firmie.

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, wind, elektryki, mechaniki siłowej, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym systemów i maszyn wspomagania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń