Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

AH-1S w Japonii | czy to koniec śmigłowców bojowych?Opublikowane 16 grudnia japońska strategia bezpieczeństwa narodowego wraz z towarzyszącymi jej strategią obrony narodowej i programem rozbudowy obrony wprowadzają wiele ewolucyjnych i rewolucyjnych zmian. W ostatnim z tych dokumentów znalazł się rewolucyjny projekt wycofania wszystkich śmigłowców bojowych i rozpoznawczych Lądowych Sił Samoobrony. W przestrzeni medialnej, zwłaszcza poza Japonią, jako przyczynę wskazuje się rzekome wnioski z wojny w Ukrainie, jednak sprawa jest bardziej złożona i z Ukrainą ma niewiele wspólnego. Program zakłada wycofanie wszystkich AH-64D, AH-1S i OH-1 oraz zastąpienie ich systemami bezzałogowymi. Jest to część szerszego planu reorganizacji lotnictwa Lądowych Sił Samoobrony, w którego myśl eskadry przydzielone poszczególnym dywizjom i brygadom z kilkoma wyjątkami mają zostać rozwiązane, a śmigłowce skoncentrowane na poziomie dowództw armijnych. Na razie nie ma harmonogramu tych działań.
Najczęstsze komentarze jako przyczynę tak radykalnej decyzji wskazują duże straty śmigłowców podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej. Wobec dużego nasycenia przenośnymi środkami obrony przeciwlotniczej pole walki stało się bardzo niebezpiecznym miejscem dla wiropłatów. Jednym z symboli wojny są ujęcia maszyn, zwłaszcza rosyjskich, ale też ukraińskich, ostrzeliwujących przeciwnika znad własnych pozycji przy użyciu odpalanych niekierowanych pocisków rakietowych pod kątem wznoszącym. Tym sposobem śmigłowce z łowców czołgów zostały symbolicznie zdegradowane do roli powietrznej artylerii rakietowej. O ile zastąpienie śmigłowców rozpoznawczych systemami bezzałogowymi wydaje się ogólnym trendem, o tyle w przypadku maszyn bojowych nie jest to już takie pewne. Liczba zniszczonych na Ukrainie czołgów przypisywanych różnym typom dronów i amunicji krążącej wydaje się niewielka. Przykładowo według portalu Oryx do końca listopada na konto rosyjskiej amunicji krążącej Łancet można przypisać zaledwie trzy zniszczone czołgi i pięć uszkodzonych. Podobnie wygląda zestawienie w przypadku bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie mamy pełnych danych. Oryx opiera się wyłącznie na źródłach OSINT. Często trudno określić co zniszczyło lub uszkodziło dany wóz bojowy.

W materiale wykorzystane zostały urywki z kanałów: JP-SWAT, RUNWAY FUN oraz jbanban

A jeśli podoba się Państwu to co robię i chcecie zobaczyć więcej treści na kanale, zapraszam do stawiania mi wirtualnej kawy. Aby to zrobić wystarczy wejść w link i dokonać przelewu na wybraną przez siebie kwotę: https://buycoffee.to/balszoi

Na marginesie: kanał ma swoje… „fanpejdże” na Facebooku:
https://www.facebook.com/Balszoi-106995892122488

#aviation #lotnictwo #airforce #japan #japonia #AH-1s #ah64apache #Oh1 #ninja #helicopter #helikopter #śmigłowiec #military #militarynews

Pobrane z Mediów W ofercie naprawy sprzętu dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Naprawa Adblue w Koparkach. maszynach budowlanych, serwis sprzętu w Warszawie AGD – Anglojęzyczny mechanik.
w mieście Warszawa.

Serwisujemy Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, auta elektryczne, koparki, spycharki, walce, maszyny budowlane konserwacja i naprawa sprzętu w Warszawie, mechanicy mieszczą się w naszej kategorii naprawy sprzętu budowlanego. Wykonywanie rutynowej konserwacji sprzętu ogrodowego służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych też jest świadczona w naszej firmie.

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, wind, elektryki, mechaniki siłowej, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym systemów i maszyn wspomagania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń