Loading…

Naprawa Maszyn Warszawa

Podnośniki, dźwigi,maszyny, i silniki do wind, serwis a także ich konserwacja i naprawa
Kontakt

Jak powstaje odzież robocza BHP? – Fabryki w Polsce



Odzież robocza. Musi być dostosowana do specyficznych warunków funkcjonowania danej branży, odporna na warunki atmosferycznych, czy działanie różnego rodzaju substancji chemicznych.

Odwiedziliśmy zakład AG Serwis z Mielca, żeby zobaczyć jak powstaje odzież robocza i co się z nią dzieje w trakcie użytkowania.

Zaczynamy od zakładu produkcyjnego. W zależności od branży do produkcji używane są określone rodzaje materiałów, m.in. tkaniny antyelektrostatyczne, kwasoochronne, trudnopalne, olejoodporne czy różnego rodzaju ociepliny.

W krojowni rozkrajane są elementy, z których zostanie uszyte ubranie.

Materiał rozkładany jest na cutterze. Program komputerowy przygotował układ rozkroju w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać materiał i żeby powstało jak najmniej odpadów.

Maszyna jednorazowo może rozkrajać nawet 100 warstw materiału.

Na stół odbiorczy przesuwane są rozkrojone elementy. Na każdy z nich pracownik nakleja metki, informujące o ich rodzaju i rozmiarze. Na podstawie tych informacji kompletowane są paczki, z których zostanie uszyta sztuka odzieży roboczej.

Do pełnego kompletu brakuje nam jeszcze elementów haftowanych, naszywanych na ubranie. Zazwyczaj znajduje się na nich logo firmy, imię i nazwisko pracownika oraz oznaczenie działu, w którym pracuje.

Mamy już wszystko, możemy zatem odwiedzić szwalnię, gdzie z rozkrojonych elementów powstają ubrania robocze, m.in. spodnie, koszule, bluzy, kurtki.

Przekonaliśmy się jak produkowana jest odzież robocza. Teraz zobaczymy w jaki sposób jest serwisowana po kilku dniach użytkowania.

Po przyjeździe z zakładu ubrania są wypakowywane i ważone. Z metek zczytywana jest informacja o rodzaju ubrania i firmie, z której przyjechało.

Ubrania trafiają do pralki. Wsad takiej maszyny wynosi około 100 kilogramów.

W zależności od rodzaju zabrudzeń i specyfiki danej branży stosowane są odpowiednie środki do prania: zmiękczające, odtłuszczające i bakteriobójcze. Woda do prania podgrzewana jest za pomocą gorącej pary wodnej, co znacznie przyspiesza cały proces.

W zakładzie stosowany jest recycling wody. Woda z trzeciego płukania jest odzyskiwana i wykorzystywana w pierwszym płukaniu podczas kolejnego prania.

Po praniu ubrania trafiają do tunelu suszącego. Suszone są suchą parą wodną, dzięki temu wyglądają prawie tak jakby były wyprasowane. Oprócz tego ubrania są dezynfekowane, odpylane (co jest szczególnie istotne m.in. w branży elektronicznej) oraz wygładzane.

Po suszeniu ubrania są składane. Jeżeli któreś z nich jest uszkodzone, trafia do szwalni, gdzie wykonywane są drobne naprawy.

Następnie ubrania przygotowywane są do wywózki. Każdy komplet powraca do szafki swojego użytkownika. Jednocześnie odbierane są ubrania, które ponownie trzeba poddać serwisowaniu.

W ciągu miesiąca w AG Serwis serwisowanych jest około 60 ton ubrań, użytkowanych w fabrykach z branży lotniczej, automotive, meblarskiej, obróbki metali czy produkcji tworzyw sztucznych, a także w służbach sanitarnych, firmach budowlanych oraz branży farmaceutycznej.


Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.

Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak powstają biustonosze? – Fabryki w Polsce
Polska fabryka obuwia ochronnego – Fabryki w Polsce
Jak produkowane są swetry? – Fabryki w Polsce

Pobrane z Mediów W ofercie naprawy sprzętu dostępne będą zarówno Mobilny Mechanik do Maszyn, jak i Naprawa Adblue w Koparkach. maszynach budowlanych, serwis sprzętu w Warszawie AGD – Anglojęzyczny mechanik.
w mieście Warszawa.

Serwisujemy Podnośniki, dźwigi i silniki do wind, auta elektryczne, koparki, spycharki, walce, maszyny budowlane konserwacja i naprawa sprzętu w Warszawie, mechanicy mieszczą się w naszej kategorii naprawy sprzętu budowlanego. Wykonywanie rutynowej konserwacji sprzętu ogrodowego służącego do ścinania drzew, Podnośniki i wciągarki wymagają regularnej konserwacji w postaci napraw i regeneracji oraz innych czynności konserwacyjnych też jest świadczona w naszej firmie.

Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze wszystkich typów wciągników i wciągarek, wind, elektryki, mechaniki siłowej, w tym linowych, ręcznych oraz zasilanych prądem elektrycznym systemów i maszyn wspomagania..

Dodaj komentarz

Zadzwoń